FAQs

Frequently Asked Questions

Dopolední výuka: 8:15 - 11:30 / odpolední výuka 12:00 - 15:15 

Důležitým měřítkem je samozřejmě vaše angličtina. Je nejdůležitější, abyste byli zařazení do správné skupiny podle úrovně, abyste pak přes rok dosáhli co nejlepších výsledků a ve skupině se ani nenudili a ani nebyli naštvaní, že ostatní jsou lepší a vy jim nerozumíte.

Chceme pro všechny vybrat skupinu tak akorát. To děláme pomocí rozřazovacích testů, které se konají v prvním týdnu školního roku a testujeme vás písemně i ústně z různých oblastí angličtiny, např. z toho, jak rozumíte textu, jak stíháte informace z poslechu, jak jste na tom s gramatikou a se slovíčky... Prostě si vás trochu oťukáme, abyste dostali ty správné spolužáky a správnou úroveň skupiny, kde vám bude dobře.

Jakmile budeme mít o vaší úrovni všechny potřebné informace, budete zařazeni do skupiny a informujeme vás o konkrétních výukových plánech, cílech výuky a rozvrhu na daný školní rok. 

Pokud si nejste jistí vaší úrovní, můžete vyzkoušet náš úrovňový test zdarma. Zkusit test. Kdyby se stalo, že vám i přesto úroveň kurzu nebude vyhovovat, můžete si vyzkoušet kurzy ostatních úrovní a pokud v nich bude volná kapacita, je možné zdarma přestoupit do jiného kurzu.

Nástup do studia znamená rezervací místa na celý školní rok. Kapacita tříd je omezená, takže na jedno místo je vždy více zájemců. Nástupem do studia z kapacity jedno místo připadne právě pro tebe. Nikdo tě o místo nemůže připravit a máš na celý rok vystaráno ???? Když se ale rozhodneš z jakéhokoliv důvodu studium v průběhu roku ukončit a pustit se do jiného dobrodružství, je potřeba doplatit za zabrané kapacitní místo školné. To neplatí, pokud se tvoje uvolněné místo podaří v průběhu roku obsadit novým zájemcem.

Ano, ale pouze před termínem uzávěrky registrací. Po uplynutí uzávěrky registrací již termín zkoušky nelze změnit z jiných než závažných zdravotních důvodů, které kandidátovi znemožňují účast.

Nejdůležitější je, aby každý byl zařazen právě do skupiny, která odpovídá jeho aktuální jazykové úrovni a celoroční studium tak bylo efektivní a posunulo naše studenty co nejvíce kupředu. Rozřazení studentů do doplední či odpolední výuky probíhá podle výsledků testu a podle času podání přihlášky.

Pro školní rok 2023/2024 tak nabízíme studium v těchto skupinách:

 Vstupní úroveň Úroveň dle ERR Výstupní úroveň Úroveň dle ERR Cambridge zkouška
 mírně pokročilíB1- více středně pokročilíB2- Preliminary/ First
více středně  pokročilí B2- pokročilí C1/C2 Advanced/ Proficiency

Kurzovné můžeš uhradit buď najednou před zahájením školního roku, nebo pomocí našeho splátkového systému. Nabízíme buď možnost rozdělení kurzovného do dvou semestrálních splátek v poměru půl na půl, tedy 2x 14 250 Kč,  nebo je možné uhradit před zahájením studia zálohovou splátku ve výši 6 500 Kč a pak od října do května v měsíčních intervalech splátku ve výši 2750 Kč, celkem tedy 8 splátek. Nebudeme ti účtovat nic navíc, splátky jsou zcela bez navýšení.

Ano, je. Denní pomaturitní studium funguje v rámci statutu studenta podobně, jako ostatní školy. Statut studenta ti garantuje stát a tím pádem je potřeba dodržovat státem stanovené podmínky pro získání a udržení si statutu studenta.

Nejdůležitější podmínkou udržení statutu studenta je účast na studiu, která nesmí být nižší než 75 %.

Učebnice nejsou součástí kurzovného. Učebnice k našim kurzům je ale možné pořídit za vstřícné ceny přímo u nás v kanceláři.

Na  kontaktní e-mail, který jste uvedli, Vám před zkouškou přijde potvrzení registrace (Confirmation of Entry – CoE). Na tomto dokumentu v rámečku vlevo dole zjistíte, kdy budou k dispozici výsledky a jak se registrovat do výsledkového portálu, kde budou výsledky dostupné.

V našich učebnách vybavených dataprojektory a internetem.

Hradci Králové jsou učebny v centru města v areálu gymnázia Boženy Němcové na Pospíšilově třídě2 minuty pěšky od MHD zastávky Magistrát města.

Pardubicích bude výuka probíhat v budově Gymnázia Mozartova, vzdáleného jednu zastávku autobusem nebo 14 minut pěšky od hlavního vlakového a autobusového nádraží, a v budově gymnázia Dašická, ( Dašická 1083), Pardubice. 

Těšíme se na Vás :-)